Novinky

KOLABO 2024

Spúšťame Open call KOLABO 2024

Dátum: 03.05.2024

Autor: Martin Brix

Súťaž autorského dizajnu KOLABO pokračuje aj v roku 2024 – a bude opäť v duchu SPOLUPRÁCE. Tvorba jednotlivcov a tvorivých tímov prináša neustále nové riešenia, ktoré dokážu meniť naše prostredie k lepšiemu. Veríme, že jej 6. ročník prinesie nové pohľady na oblasť dizajnu, umenia a architektúry, zdôrazní ich nezastupiteľné miesto v spoločnosti a pridanú hodnotu, ktorú dlhodobo prinášajú širokej verejnosti.

Čo hľadáme? 

Čerstvú tvorbu, ktorá spája tvorivosť rôznych umeleckých a kreatívnych odvetví a vytvára tak jedinečný produkt či dizajn, ktorý dbá na ekológiu, inovatívnosť a atraktívnosť pre konečného spotrebiteľa.

Kto sa môže prihlásiť? 

Výzva je otvorená všetkým, ktorí pôsobia v oblasti produktového, módneho či grafického dizajnu, tradičnej tvorby, začínajúcim dizajnérom a dizajnérkam, tvorcom pôsobiacim profesionálne alebo amatérsky, študentom a študentkám umeleckých študijných programov a všetkým, ktorých výsledkom tvorby je predmet denného užívania

Do výzvy sa môžu prihlásiť autorky, autori a tvorivé kolektívy nielen zo Slovenska a Českej republiky, ale aj z iných krajín Európy. Podmienkou prihlásenia sa je vek nad 18 rokov. 

Ako bude KOLABO 2024 prebiehať? 

Prihlasovanie prác je otvorené do 30. 9. 2024 (vrátane). Následne bude zo všetkých prihlásených diel vytvorený užší výber, tzv. shortlist finalistov a finalistiek, pod taktovkou kurátorky Paulíny Ebringerovej. Vybrané diela budú koncom roka 2024 vystavené na samostatnej výstave v centre Bratislavy a budú sa uchádzať o 3 hlavné ceny (1. miesto: 700€, 2. miesto: 350€, 3. miesto: 150€). Kto si tieto ceny odnesie, rozhodne etablovaná porota zložená z odborníkov a odborníčiek z rôznych umeleckých a kreatívnych odvetví. 

Diela, ktoré sa dostanú do shortlistu, sa budú zároveň uchádzať o Cenu verejnosti, ktorá bude prebiehať prostredníctvom online hlasovania fanúšikov na Facebookovom profile Čerstvého Ovocia.Viac o výzve KOLABO 2024 a vždy aktuálne informácie nájdete na www.kolaboratorium.com.

Projekt z verejných zdrojov finančne podporil Fond na podporu umenia a Bratislavský samosprávny kraj.


Galéria