Novinky

tamatam a Tuduu / Terina a Matej

Svet je inšpiratívne miesto, tak sa spolu pustime do dobrodružstva

Dátum: 08.01.2024

Autor: Martin Brix

Terina a Matej a Travel a Marketing. To sú spojenia, ktoré toto partnerské a kreatívne duo baví a ktoré dúfa, že bude aj nás. Terina a Matej sú tamatam ale aj Tuduu. Kto je Terina a Matej a tamatam a Tuduu?

Terina je hlava. Odhodlaná, pohotová, systematická. Jej kľúčové slová sú reklama a kultúra. S reklamou začínala ako 17 ročná u Igora Brossmanna. Tu sa naučila robiť frenč press, zamilovala si žltú, ale hlavne prvýkrát okúsila ako junior accountka klientov ako Carpathia, Bánovecká mliekareň, Emilove sady či Marius Pedersen. Z agentúrneho prostredia vyskúšala ešte aj Heads a život v bratislavskej Cvernovke. Tu robila social media, copywriting a ideamaking hlavne pre minerálky a alkoholy (Budiš, Nicolaus, Demänovka, Jubilejná, Zlatá Studňa a. i.). Robila výstavy, písala granty aj tlačové správy, pripravovala posty, vymýšľala a zlepšovala. Niekedy riadila, inokedy sa učila. Bola súčasťou projektov Hlava 5, Ján H.Blicha, Slovak Fashioun Council, TEDx, Gympelrock a mnoho iných. V roku 2018 založila a odvtedy vedie festival Priestor lebo chcela oživiť trenčiansky park. Potom bolo ešte ďalších sedem Priestorov.

Festival Priestor organizujú partia z Trenčína, ktorá sa zaujíma o umenie, kultúru a spoločenské dianie a s nadšením tento festival organizuje. ​S nápadom niečo vymyslieť a zorganizovať prišla práve Terina. Spúšťačom bola aj jej semestrálna práca, a keďže mala skúsenosti s organizáciou trenčianskeho Gympelrocku, neváhala pretaviť myšlienku do reality. S nasadením rieši takmer všetko a starostlivo zadáva úlohy ďalším členom tímu. Neunikne jej žiadny deadline! Priestor je festival hudby, tanca, diskusií, umenia, divadla a priateľských stretnutí ľudí všetkých vekových kategórií z rôznych miest. Pomocou umenia a kultúry oživuje miesta mesta Trenčín. Tieto miesta sú buď dlhšie v zabudnutí, alebo stratili svoju primárnu funkciu. Je to platforma, ktorá prepája všeličo dobré, čo v Trenčíne, na Slovensku (a možno časom aj vo svete) máme. Priestor je podujatie, kde môžete viesť pokojný rozhovor, ale aj zažiť skvelú párty.

Pred koronou stihla Terina pracovať zopár mesiacov v Bubble production house, kde robila event manažérku na milých malých narodeninových oslavách v Redute, ale aj obrovských vianočných večierkoch v Inchebe. Počas korony sa stala súčasťou tímu Trenčín 2026. Po takmer dvoch rokoch príprav mesto získalo titul Európske hlavné mesto kultúry. Robila na medzinárodných vzťahoch, kde sa jej spolu s kolegami podarilo vytvoriť sieť viac ako 500 partnerov a umelcov, ktorí v nasledujúcich rokoch budú spolutvoriť moderné európske mesto.

Matej je srdce. Rozvážny, pokojný, spoločenský. Jeho kľúčové slová sú dizajn, fotka a štýl. Už na gympli si radšej do zošita kreslil ako písal poznámky. Na STUčke vyštudoval produktový a interiérový dizajn. Tu sa naučil, že viac je viac. Stážoval v Ecocapsule, pracoval pre Parťákov, Redbasket aj pre Made by Vaculik. U Vaculíka spolupracoval s Tatrabankou, Heinekenom aj Zlatým Bažantom. Robil komunikáciu a web zubárom, celý branding pediatričke, vizuálnu identitu festivalu či predajcom kávy, grafický a interiérový dizajn gastro prevádzke. Medzi posledné práce patrí kompletná vizuálna identita Kultúrno- kreatívneho centra Hviezda v Trenčíne. Poličky mu doma zdobia ocenenia Cheddar v kategórii produktový dizajn, Design.s či RIM design lab. Vie klikať myškou aj foťákom, ale najmä vie uvažovať strategicky. Dokáže vnímať značky v kontexte trhu a vytvoriť im moderný vzhľad aj komunikáciu. Fotí Himaláje, svoje netere, psa, ale aj právnikov či firmy. Dosť lajkov si už vyslúžil na fotkách z eventov či pre gastro segment. O veľa radšej lieta s dronom ako v lietadle.

A práve po všetkých týchto skúsenostiach Teriny a Mateja prišiel správny čas na niečo vlastné. Rozhodli sa hľadať správnu cestu, čo sa stalo aj ich cieľom. Každá cesta a každá značka tvorí príbeh, ktorý stojí za to zdieľať. Kreatívne duo zorganizovanej copywriterky a rozkokošeného dizajnéra si založili kreatívnu agentúru tamatam, ktorá sa púšťa do rôznych dobrodružstiev. A ako nám vedia pomôcť? Ak hľadáte niekoho na grafický dizajn, tvorbu obsahu, (re)branding, sociálne site, copywriting a ideamaking, tak práve tamatam je tá správna voľba. Do ich portfólia klientov a projektov patria napríklad kapela Para (merch), Buyloop (logo design), KKC Hviezda (víťazná vizuálna identita spolu s Alexandrom Topilinom), Trenčín 2026 (produktová fotografia), Festival Priestor (merch a vizuálna identita spolu s Alexandrom Topilinom), Bilanz (redizajn vizuálnej identity), Gastro+ (fto, reklamné produkty, dizajn eventových interiérov), Fluxima (logo design), Dentalis (web design a sociálne siete), Vaša OKiDOKi (vizuálna identity, sociálne siete, reklamné produkty), Slovak American Foundation (brand refresh a ebook design) alebo Resonate (web design a sociálne siete).

Po rokoch v kreatívnom agentúrnom svete sa rozhodli spraviť ďalší krok, spraviť niečo zmysluplné. Dostali chuť vytvoriť niečo v čom sú dobrí. Jednou z motivácii bolo prejsť si aj celým výrobným procesom niečoho vlastného, od nápadu, cez výrobu a tlač, fyzický kontakt s materiálom, výber farieb až po držanie finálneho produktu. Takto vznikal nápad na Tuduu„Daj to na Tuduu, nech ti to nevyfučí z hlavy.“

Čo je Tuduu? Tuduu je pomocník na každodenný život. S Tuduu už nikdy nezabudnete čo kúpiť, zbaliť alebo niekoho len tak potešiť. Do Tuduu trhacích blokov si zaznačte všetko, čo potrebujete. Vzniklo, lebo ich autorov Terinu a Mateja už nebavilo sťahovať a párovať aplikácie, strácať papieriky a zabúdať na to podstatné. Písanie rukou nie je mŕtve! Tuduu organizéry uľahčujú každodenné plánovanie, spríjemnia všedné záležitosti či pomôžu zlepšiť deň tým okolo nás. V Tuduu portfóliu nájdeme:

Týždňový organizér – Týždňový rozpis na organizovanie si nasledujúcich 7 dní. 55 listov na 365 dní. Zorganizuje vám život a vyčistí hlavu od zbytočností. Použite ho na datované týždenné plánovanie, nedatovaný prehľad najbližších dní alebo ho daj na nástenku ako jedálniček či rozpis úloh pre všetkých v domácnosti.

Príbalový leták – Ide tvoja milovaná ratolesť na prázdniny ku babke? Ponúkol sa ti niekto, aby si šiel na dovolenku, že on sa o psíka postará? Chodí ti niekto opatrovať mačku vždy, keď odídeš na víkend? Potom určite využijete Tuduu príbalový leták pre všetkých používateľov. Zapíšete doň všetky inštrukcie, či už to bude denný harmonogram, akú veľkú porciu máva k obedu alebo ktorá rozprávka či hračka teraz fičí.

Nákupný zoznam – Terinu a Mateja nebavilo párovať si appky, vypisovať si v „mesindžroch“, aktualizovať si poznámky a už vôbec nie bezducho bez plánov nakupovať. A aj tak vždy na niečo zabudli. KÚP MA je nákupný zoznam, ktorý vás naviguje. Môže vám visieť na chladničke, tróniť na parapete alebo ho môžete schovať do šuflíka. Zaručuje vám 100% garanciu pôžitku z vyčiarkavania potravín v košíku.

Zoznam na balenie – Či už cestujete na víkend, týždeň alebo mesiac, pravidelne alebo jednorazovo, zoznam na balenie vám bude vždy asistovať. Aby sa vám na ceste nestali nepríjemné prekvapenia.

(Ne)náhodný prejav láskavosti – Terina s Matejom chceli týmto produktom vrátiť medzi nás ľudskosť. Ak vám niekto zlepšil deň, dajte mu to najavo s ich (Ne)náhodným prejavom láskavosti. 

Terina a Matej sú tamatam ale aj Tuduu. Sú zorganizovaní kreatívci a rozkokošení cestovatelia, ktorí vám pomôžu s nasledujúcim dobrodružstvom. Terina miluje Kanárske. A Kvída. A Mateja. Chcela by vyliezť na Alpamayo. Matej miluje behanie, bicykel a fotenie. A Kvída. A Terinu. Chcel by precestovať Indiu.Galéria