Novinky

moonlou / Lujza Púchyová

Žena so šatkou na hlave, čo špecifikuje jej identitu a stalo sa jej osobným štýlom, pre ktorý ju každý ľahko spozná

Dátum: 23.03.2021

Autor: Martin Brix

Všetko sa to začalo v roku 2018, kedy ešte dravú event manažérku postretlo vzácne autoimunitné ochorenie, ktoré spôsobuje samovoľné vypadávanie vlasov. Diagnostika alopécie ju priviedla až na Srí Lanku, kde sa naučila spomaliť, prijať akékoľvek myšlienky a nájsť si čas na ich utriedenie. Spoznala viac samú seba a naučila sa viac vychutnať prítomný okamih. Srí Lanka jej priniesla možnosť nájsť vnútorný pokoj a zamyslieť sa nad ľudskými hodnotami. V tom čase zároveň začala pracovať aj na značke moonlou, ktorej produkty niesli, ako sama vraví, jej pocity a skúsenosti. V spolupráci s miestnym obchodníkom na Srí Lanke začali v tamojšej krajčírskej dielni vyrábať čelenky, turbany a šatky pre ženy, ktoré, podobne ako ona, prišli o vlasy. Nápad s výrobou turbanov vznikol ešte na Slovensku, keď Lujza hľadala vhodnú pokrývky hlavy. Vtedy si na hlavu viazala rôzne farebné šatky, ktoré sa stretli s pozitívnymi ohlasmi u žien. A tak vznikla prvá myšlienka. Onedlho Lujza prišla s prvou moonlou kolekciou, ktorú po pol roku na Srí Lanke priniesla na Slovensko.

Lujza Púchyová je milovníčkou cestovania, hôr, dobrej kávy a veľkou módnou nadšenkyňou. Keď sa na ňu pozriete, vidíte usmiate dievča. Dnes sa táto mladá podnikateľka venuje svojmu projektu naplno a nie je to len biznis. Vďaka tomuto projektu má možnosť šíriť vlastnú filozofiu. Dokonca aj značka moonlou si nesie svoje motto: „Enjoy being you“, teda prijať sa takí akí sme, objaviť našu jedinečnosť a hrdo ju nosiť. Značkou sa snaží šíriť myšlienku vnútornej krásy, podporovať ženy k odvahe a sprevádzať ich na ceste k sebadôvere. Zo Srí Lanky prešla do lokálnej slovenskej výroby a okrem online obchodu vstúpila aj do zdravotníckeho sektora. Momentálne produkty distribuuje do nemocničných lekární na Slovensku a rozbieha spoluprácu aj s českými nemocnicami. A keďže už od začiatku značky bolo jej poslaním prostredníctvom šatiek a turbanov pomáhať druhým, spojila sa s viacerými organizáciami, ako napríklad Dobrý anjel, Liga proti rakovine alebo Amazonky, ktoré svojimi aktivitami podporujú zraniteľných.

Projekt moonlou sa naplno venuje turbanom, no v jeho ponuke nájdete aj čelenky, šatky a gumičky, ktoré sú tiež štýlovými doplnkami. Cieľovou skupinou sú ženy, ktoré majú chuť skúsiť niečo nové, netradičné a odvážne vykročiť vpred. Moonlou šijeme pre ženy, ktoré vlasy majú, ako aj pre ženy, ktoré o ne z rôznych dôvodov prišli. Turbany sú módnym doplnkom, no zároveň aj pomôckou a práve to spája všetky ženy bez rozdielu. Moonlou motivuje ženy k odvahe, oslavuje nedokonalosti a šíri myšlienku vnútorného šťastia a krásy. Lujza je presvedčená, že každá žena sa môže cítiť krásna vo svojej vlastnej koži.Galéria