Novinky

atelier cosmo / Ivana Žoldáková

S láskou k remeslu vytvára mozaikové objekty pre váš šťastný domov

Dátum: 30.06.2024

Autor: Martin Brix

Ivana stojí za vlastným „one woman“ štúdiom atelier cosmo. Vyrába nábytky a doplnky do domácnosti, ktorých základom je mozaika. Aj keď priama cesta k dizajnu nezačína už v detstve, nezačína ani neprehliadnuteľným talentom na ZUŠke, ale už od narodenia mala k remeslu blízko. Mama bola pedagogička a otec stolár, takisto ako aj dedko. Takže s remeslom tak trochu vyrastala. Výtvarná výchova na škole nechýbala a tak, keď sa Ivana zamýšľala, čo by mohla ísť študovať na vysokú školu, ťahalo ju to na interiérový dizajn. Na škole ju ale od nápadu odradila pani učiteľka, s odôvodením, že na takúto školu sa treba veľa rokov vopred pripravovať. Čiže, už bolo neskoro. V tom bode sa Ivana zasekla. A táto výhybka ju nasmerovala iným smerom. Vždy však inklinovala k dizajnu, ku ktorému si celý život budovala vzťah ako divák a konzument dobrého umenia.

Už na strednej škole si triedila fotky dizajnov, študoval a obdivovala interiéry. Niekto chce byť superman či hasič, iná topmodelka alebo doktorka, no Ivaniným snom bolo vlastniť aspoň desať bytov, kde by si v rôznych štýloch dizajnovala interiéry. Spomínaná výhybka ju priviedla na lingvistiku v Košiciach a neskôr do Dánska. Mamina ju celé detstvo viedla k jazykom. Už od škôlky sa učila po anglicky. Aby vybočovaniam z cesty nebolo málo, lingvistike sa nakoniec nevenovala a spadla do vôd marketingu. V tejto oblasti sa pohybuje do teraz. V istom bode sa rozhodla robiť niečo viac kreatívne. Niečo svoje. Niečo bez zadania. Niečo čo môže vytvoriť vlastnými rukami.

Po pandémii sa spoločne so sestrou rozhodla ísť na istý čas „vypnúť“ do Talianska. Tu spomalili, premýšľali a po ceste domov, keď sedela na zadnom sedadle auta sa rozhodla nájsť si priestor, kde bude tvoriť svoje vlastné veci. Bolo to tak vážne, že ešte v ten deň si dohodla obhliadku priestoru. Po návrate domov absolvovala obhliadku a v ten istý deň odpísala, že priestor berie. Mať vlastný priestor je už jasným signálom, že sa niečo musí udiať. A to sa aj udialo. Ivana si zakladá svoje vlastné štúdiu ateliér cosmo

„Môžete vytvoriť čokoľvek, ak do toho vložíte svoju myseľ a tvorivé ja. Neexistujú žiadne hranice, ktoré nemôžete prekročiť, či už ide o dizajn alebo čokoľvek iné. A výsledok je taký naplňujúci.“

Od toho momentu začala cesta hľadania sa, objavovania, skúšania, experimentovania. Dnes Ivana v ateliéri cosmo vytvára dlaždicové objekty pre vaše šťastné miesto. Tieto predmety, inšpirované dizajnom 70. rokov, zahŕňajú zrkadlá na objednávku, stoly, dekoratívny nábytok a dizajnové kúsky na mieru. Tvorí interiérové doplnky a nábytok z mozaiky. „Tile objects for your happy place“ je myšlienka, ktorá je základom celej Ivaninej tvorby – všetky objekty sú jedinečnými doplnkami do interiéru, ktoré z neho urobia krajší priestor pre život. Všetky objekty sú vyrobené na mieru priamo v spomínanom štúdiu v Bratislave a ich základom je sklenená a keramická mozaika. 

„cosmo objects“ dnes tvorí niekoľko základných produktov – obľúbené sklenené a keramické coasters (podložky), šachovnice, cosmo multi stolík a čoskoro aj vynovená verzia zrkadiel.

Vylepšite si dekoráciu stola ručne vyrobenými kockovanými podložkami z keramických dlaždíc, ktoré sú navrhnuté tak, aby dodali vášmu priestoru nádych elegancie a sofistikovanosti. Každá „tácka“ je starostlivo vyrobená z talianskych keramických dlaždíc pre minimalistickú a modernú estetiku. Či už organizujete stretnutie alebo si jednoducho užívate pokojný večer doma, tieto elegantné sklenené mozaikové podložky na nápoje pozdvihnú váš zážitok. To isté platí aj pre mozaikové šachovnice. Úžasný elegantný kúsok vyrobený z nádherných talianskych keramických dlaždíc v kobaltovo modrej a krémovej farbe alebo zo sklenených dlaždíc v rôznych farbách. Plne farebne prispôsobiteľné v 50+ farebných kombináciách.

cosmo multi stolík je všestranný stolík z keramických dlaždíc, multifunkčný kus nábytku, ktorý plynule prechádza z nočného stolíka cez konferenčný stolík až po štýlový vitrínový podstavec. Či už ho používate vedľa postele, v obývačke alebo ako podstavec na rastliny. Jeho funkčný dizajn a nadčasová estetika z neho robia výnimočný kúsok v každej miestnosti.

Všetky „cosmo objects“ sú 100% ručne vyrábané na objednávku s použitím svetoznámej porcelánovej kameniny pochádzajúcej z Talianska. Vďaka vysokej esteticko-dizajnovej hodnote a nekonečným možnostiam farieb, ktoré sa navzájom dopĺňajú, je možné každý cosmo produkt prispôsobiť podľa potrieb a očakávaní vášho interiéru. Všetky cosmo objekty sú farebne prispôsobiteľné, aby vyhovovali najdivokejším snom svojich majiteľov.Galéria