Novinky

Zrzaky.sk / Zuzana Barková

Iné, drzé, neprehliadnuteľné

Dátum: 19.06.2023

Autor: Martin Brix

Žije, tvorí a vychováva svoje ratolesti v Bratislave, hoci pochádza z Banskej Bystrice. K móde, médiám, fotke a vizualite ju to ťahalo odjakživa. Vyštudovala marketing na Ekonomickej univerzite. Popri tom trošku zabrdla do modelingového a mediálneho sveta. Po vysokej škole dlhé roky pracovala v reklame, kde pracovala na rôznych kreatívnych projektov. Tu mala možnosť nahliadnuť do kreatívneho procesu a na druhej strane aj do manažovania ľudí a projektov. Napokon ju z práce vytrhla materská dovolenka s prvým a následne aj druhým synom.

Keď v roku 2004 prišla na televízne obrazovky prvá slovenská reality šou Dievča za milión išlo o obrovský ošiaľ. Jednou z finalistiek bola aj Zuzana Barková, ktorá je dnes úspešnou módnou blogerkou, matkou, social media manažérkou, podnikateľkou, kreatívnou dušou a zakladateľkou značky módnych doplnkov. Slovenská blogerka Zrza je známa ako milovníčka módy vďaka svojmu blogu a instagramovému profilu. Zuzana však verejnosť zaujala dávno predtým, ako vôbec vznikli sociálne siete. Ešte v roku 2004 reprezentovala Slovensko na svetovom finále Miss Universe v Ekvádore a neskôr sa prebojovala medzi finálovú zostavu v prvej slovenskej reality šou Dievča za milión.

Keď už deti začali chodiť do škôlky, chcela sa vrátiť do reklamnej agentúry. Potrebovala však prácu, ktorá bude viac flexibilná a preto si musela nájsť niečo iné. Tým, že sa akurát v tej dobe rozbehli sociálne siete a Zuzana mala záľubu v ladení outfitov, ktoré obliekala svojich synom a sebe, tak si povedala, že skúsim aj blogovať. Kým sa jej blog v štýle family matching outfits ale podarilo zrealizovať, chlapci odrástli a bolo čím ďalej tým ťažšie presvedčiť ich, že si majú obliecť to, čo im vyberie ich mamina. Aj preto sa rozhodla ukazovať svetu najmä vlastné outfity, inšpirácie, kombinácie, farbičky, či trendy. Avšak, keď sa jej občas podarí ukecať chalanov aby si obliekli to, čo bude chcieť Zrza, na jej blogu a Instagrame nájdete aj inšpirácie z detskej a rodinnej módy. Navyše, Zrza sa venuje aj osobným stylingom, konzultáciám a revíziám šatníkov.

Kým na iné jej kolegyne zo spomínanej šou si dnes zrejme nespomeniete, Zrza je dnes majiteľkou čoraz úspešnejšej značky kožených doplnkov Zrzáky, ktorú stíha úspešne manažovať aj pri výchove dvoch synov.

Originálny doplnok, niečo ako „trako-opasok“ či popruhy, prvý krát hľadala sama pre seba už pred niekoľkými rokmi, keď si pripravovala outfit na festival. Nič podobné ale na Slovensku dlhodobo nevedela nájsť a v zahraničí boli dostupné buď dizajnérske produkty s prestrelenou cenou, alebo nekvalitné koženkové napodobeniny. Ani jedny, ani druhé však nezodpovedali Zuzaninej predstave. Rozhodla sa, že si takýto doplnok nielenže nechá zhotoviť nejakým lokálnym majstrom, ale že ho navyše ponúknem ostatným ženám. Začala v malom, nadizajnovala prvé Zrzáky, našla skúseného kožiara a nechala vyrobiť pár desiatok kusov pre okruh svojich známych. Prvá várka sa vypredala za niekoľko minút a o osude značky Zrzáky bolo rozhodnuté.

Značka bola oficiálne založená v lete roku 2020 a aj napriek tomu, že sa narodila do obdobia pandémie, mala raketový nástup a doplnila šatníky mnohým dámam už v čase, kedy si ich ani nemali kam obliecť. Zuzana postupne pridávala nové farby, nové dizajny, neskôr úplne nové kategórie výrobkov, až sa ponuka rozrástla na viac ako 60 produktov. No týmto číslom to ani zďaleka nekončí, práve naopak.

„Prečo práve Zrzáky?“ Anglické pomenovanie „trako-opasku“ je harness, preklady do slovenčiny sa však Zuzke nepáčili. Popruhy alebo postroj nezosobňovali esenciu ženskosti, ktorú chcela značke hneď na začiatku dať, navyše sa tieto slová nijako nespájali priamo so Zuzanou alebo Zrzou. Keďže už v tej dobe pôsobila na Instagrame ako módna blogerka a mala slušnú základňu sledovateliek, ktoré ju poznali pod menom Zrza, zrodil sa názov Zrzáky. Ani v najodvážnejšom sne by Zrzu nenapadlo, že sa po dvoch rokoch stanú Zrzáky pomenovaním a ekvivalentom kategórie harnessov na Slovensku. Napriek tomu, že Zuzkine Zrzáky začali časom viaceré značky kopírovať, „trako-opasky“ alebo harnessy sú už na Slovensku zapísané ako Zrzáky.

„Zrzáky sú originálne doplnky z pravej kože, ktoré z teba spravia bohyňu! Okorenia aj jednoduchý outfit, vytvarujú tvoje krivky a pozdvihnú tvoj štýl. Ručne vyrobené na Slovensku a vždy pripravené na odoslanie.“ takto definuje Zrzáky jej zakladateľka Zuzana Barková alias Zrza. So Zrzákmi už nikdy nebudete mať nudný outfit. Či si ho zvolíte k letným šatám, blúzke alebo k obyčajnému saku, určite nebudete splývať s davom.

Kolekcia Time To Sparkle je tu preto, aby vás ozdobila (nielen) na vianočných večierkoch a pod stromčekom. Zrzáky v metalickom prevedení nahradia klasickú bižutériu a vyšperkujú váš outfit tak, že večer zažiarite. Stačí si ich obliecť napríklad ku čiernemu kostýmu a už budete vytŕčať z radu ostatných kolegýň v čiernom. Fantázií sa však medze nekladú – pokojne ich skombinujte aj s koktejlovými či večernými šatami. Vášmu outfitu dodajú originálnu eleganciu a noblesu a vy budete žiariť šťastím.

Kolekcia Dobrý ročník je inšpirovaná talianskym Toskánskom, miestnymi vinármi a ich radostným prístupom k životu. Títo pracovití ľudia dávajú do svojho vína skúsenosti, tvrdú drinu a hlavne srdce. Rovnaké hodnoty sú vkladané aj do Zrzákov. Vinič dozrieva každý rok, no iba keď sa stretne vinárove umenie s dokonalými podmienkami, vznikne dobrý ročník. Pobobné farby, ako tie, ktoré tvoria túto kolekciu, už v ponuke Zrzákov boli. v tejto kolekcii Zrzáky prinášajú ich nové, sofistikovanejšie a kombinovateľnejšie odtiene. Jednoducho Dobrý ročník! Kolekcia pozostáva z tmavohnedej, ktorá symbolizuje pôdu a kmeň viniča, zelenej vo farbe lístia a bobúľ hrozna, béžovej, ktorá predstavuje biele víno a sýto červenej vo farbe červeného.

„Osloboď sa od predsudkov, od všetkého čo ťa väzní v komfortnej zóne a vypusti šelmu v tebe!“ Kolekcia Unleash The Beast / Vypusti šelmu je výrazná, odvážna a nespútaná. Tak ako jej nositeľky. Kolekcia sa skladá z ôsmych zvieracích vzorov, v ktorých nájdete Zrzáky aj opasky.

„Mali by sme kašlať na to, čo kto povie na to, čo máme oblečené alebo vyzlečené. Či sú Zrzáky odvážne alebo nie, či na niekoho pôsobia prisexi, či v nich niekto vidí viac alebo aj menej ako fashion doplnok. Ak máte chuť byť odvážne, choďte do toho. Prejavte samy seba. Žijeme len raz. Nosiť nudné oblečenie ktoré nikoho neurazí by bola škoda. Zrzáky sú tu na to aby vás zvýraznili a podporili vašu ženskosť.“

Zrzáky sú síce nosným produktom, ale v ponuke nájdete aj iné zaujímavé a praktické doplnky akými sú opasky, taštičky, traky, sukne, náplecníky, fľašáky, výleťáky, kaváky, drzáky, náramky, chokre alebo dekoltové Zrzáky. Zrzáky svoju nositeľku vedia sprevádzať pri rôznych úspechoch a zážitkoch počas celého roka. Zďaleka totiž nie sú len letnou záležitosťou ako doplnok k šatám. Smelo ich môžete ich využitie naprieč všetkými sezónami. Zrzáky sa naozaj hodia k širokému spektru outfitov, od šiat cez topy a nohavice, svetre, kabáty až po mikiny. Ozvláštnia aj jednoduché outfity a dodajú vám štýl, originalitu a ženské tvary.

Okrem Zuzky je veľmi podstatnou súčasťou značky aj fotograf a kreatívec Adam Suchánek, známejší ako Rustman. Od zrodu značky sa stará o fotografie, videá a celý vizuál všetkých výstupov. Neskôr sa pretransformoval aj na kreatívneho poradcu a stratéga značky. V lete 2021 Zuzka spolu s Adamom založili aj partnerskú značku Chlapáky, ktorá ponúka originálne doplnky pre mužov. Značky sú úzko prepojené nielen štýlom, ale aj filozofiou. Ich víziou je ponúknuť originálne a štýlové doplnky dámam aj pánom, ktorí navyše môžu spolu ladiť. Okrem Adama sú pevným jadrom značky ľudia vo výrobe, ktorých každodenná usilovná práca a nasadenie sú neoddeliteľnou súčasťou každého výrobku, ktorý prejde ich rukami až k zákazníkovi či zákazníčke.

Móda je nekonečno kreativity spojenej s krásou ženy. Fantázia je tým najlepším pomocníkom a čím zaujímavejší outfit, tým krajší pohľad na celú osobnosť. Oblečenie, ktoré nosíme, totiž odhaľuje mnoho o našom psychickom rozpoložení, našej nálade, ale aj obľúbených farbách, strihoch a koníčkoch.  Tie najlepšie a najkrajšie outfity dotvárajú hlavne doplnky, ktoré ich dokážu vyzdvihnúť na úplne inú úroveň. Dodajú im šmrnc a podľa doplnkov sa častokrát odvíja aj to ako celý look vnímame. Ak máte radi originalitu, máte odvahu a ste kreatívna duša, ktorá miluje novinky Zrzáky sú pre vás to „práve orechové“.Galéria