Projekty / Urban Art Session

Podujatie s edukačným charakterom snažiace sa priblížiť širšej verejnosti „urban art“, čiže umenie vznikajúce v meste, na sídlisku, ako aj motivovať mladých ľudí žijúcich v centrách miest a ich sídliskách a obytných mestských štvrtiach ku kreatívnej tvorbe, sebarealizácii. Takisto umožniť stretnutie autorov, umelcov, ich fanúšikov za účelom vzájomnej výmeny skúseností, ...

Podujatia

Urban Market 2018 (Spring Edition)
01.06.2018 - 03.06.2018 | Fakulta architektúry
URBAN ART SESSION VOL. 4: (SUB)SOCIETY
Urban Art Session vol. 4: (SUB)SOCIETY

Posledný diel Urban Art Session sa uskutoční počas Urban Market 2015 (Winter Edition) v Pisztoryho paláci. Hlavnou témou budú subkultúry mestskej mládeže. Pozývame na premietania filmov s témou subkultúr a jedinečnú prednášku Juraja Malíčka o širších civilizačných kontextoch súčasných mestských subkultúr.

URBAN ART SESION VOL. 3: ART SOCIETY
Urban Art Sesion vol. 3: ART SOCIETY

Po roku sa uskutoční v industriálnych priestoroch ateliéru Bavlna opäť "crossover" stretnutie fanúšikov výtvarného umenia, na ktoré vás pozývajú Čerstvé Ovocie a ArtAttack. Umelci, writeri, street artisti, sochári, jednoducho ľudia inklinujúci k vizuálnemu prejavu ale aj náhodní okoloidúci budú mať príležitosť konfrontovať svoje názory v podmanivých priestoroch Cvernovky.

URBAN ART SESSION VOL. 2: MUSIC SOCIETY
Urban Art Session vol. 2: MUSIC SOCIETY

Čerstvé Ovocie a ajlavmjuzik vás po roku pozývajú opäť na stretnutie hudobných fanúšikov, interpretov ale aj náhodných okoloidúcich v podmanivých priestoroch Cvernovky.

URBAN ART SESSION VOL. 1: BIKE SOCIETY
Urban Art Session vol. 1: BIKE SOCIETY

10.10. štartuje už tretí ročník cyklu stretnutí Urban Art Session. Čerstvé Ovocie a Slowatch si tak pre vás pripravil Urban Art Session vol. 1: BIKE SOCIETY, stretnutie komunity mestských bikerov, ktoré sa uskutoční 10.10. v priestore Slowatch na Laurinskej 19 v Bratislave.

ČO NOSÍME A KDE BÝVAME
ČO NOSÍME A KDE BÝVAME

V poslednom, štvrtom vydaní Urban Art Session sme si posvietili na ďalšiu zložku našich mestských životov. A keď už tak rovno na dve. Témou posledného Urban Art Session s podtitulom Urban Deko bola nie len kultúra mestskej módy, ale aj bývania.

VÝTVARNÔ: NA TRASE DOLNÝ KUBÍN - BRATISLAVA - SVET
VÝTVARNÔ: NA TRASE DOLNÝ KUBÍN - BRATISLAVA - SVET

V Bavlne sa aj malé, nenápadne veci stávajú veľkými, neopakovateľnými. Takou vecou (alebo skôr podujatím) bolo aj tretie vydanie stretnutia venovaného mestskej kultúre a jeho umeniu, Urban Art Session s podtitulkom Výtvarnô.