autor: Martin Brix
dátum: 12.05.2013
zdroj: Čerstvé Ovocie


Urban Market 2013 (spring edition) vs. Hudba mesta vs. DAAD

Urban Market  2013 (spring edition) „Kreatívna tvorba v centre diania.“

Čo máte poznačené vo svojich diároch a to do listoch v termíne 31. máj až 2. jún? Malo by sa vám tam vtesnať aj jedno veľmi dôležité oznámenie. Kreatíva sa sťahuje do centra diania. Stará Tržnica v Bratislave konečne roztvorí svoju veľkú náruč a vpustí všetkých dnu.

Na známosť sa dáva, že štvrtá sezóna Urban Marketu prichádza do nového priestoru, no nebude zaostávať hudobne, programovo, workshopovo, dizajnovo a ani na prezentácii zaujímavých produktov nebude šetriť.

Jarná verzia Urban Marketu prinesie so sebou novú programovú štruktúru, kedy predstavíme počas troch dní zaujímavé témy, osobnosti, názory, workshopy a prehliadky. Nechceme, aby ste sa u nás nudili a ostali, čo najdlhšie.

https://www.facebook.com/events/160769447430818/

Tradične pripravujeme kreatívnu zónu v podobe marketu, kde si počas troch dní budete môcť nakúpiť to najlepšie, čo doma máme. Samozrejme otvárame našu náruč aj zahraničným a novým značkám. Aby sme však nezabudli na to, že vám je u nás dobre, a chceme aby bolo dobre, tak sa budete môcť u nás nielen občerstviť ale potešiť svoj sluch.
Hudba Mesta sa postará o skvelý hudobný program, pretože vieme, že bez neho by to nešlo. Svoje slovné hračky predvedú českí hip-hopoví mohykáni Prago Union spolu so živou kapelou Live Champion Band. Zo slovenskej scény "napíše" svoje rýmy známa formácia Moja Reč. O energický koncert pre každé ucho sa postarajú kapely Lavagance a Talkshow. After párty prinesie za mixpult DJ Juniora, dvojicu Kato a Maro z Prago Union,  DJ-ov z kapely PPE a nepredvídateľné dievčatá Margita a Besná.

https://www.facebook.com/events/310467782419180/

Hľadáme kreatívcov, návrhárov, dizajnérov, fotografov, šperkárov, grafikov, handmadeistov... všetkých, čo niečo vytvárajú a mali by byť súčasťou Urban Marketu (spring edition) 2013.

Registrácia do food a kreatívnej zóny prebieha do 24. mája.
AK máte záujem o informácie, registráciu, spoluprácu, módnu prehliadku, workshop kontaktujte nás na: urban.market2010@gmail.com

dátum konania: 31. 5. 2013 – 2. 6. 2013 (piatok / sobota / nedeľa)
miesto konania: Stará Tržnica, Námestie SNP, Bratislava
Urban Market 2013 (spring edition) je súčasťou Dní architektúry a dizajnu.

Vrátime život do Starej Tržnice! Aj my chceme, aby sa zo Starej tržnice stalo mestské centrum, ktoré by slúžilo obyvateľom mesta aj zahraničným návštevníkom na služby, kultúrne akcie a trhy. www.novastaratrznica.sk

https://www.facebook.com/novastaratrznica

Čerstvé Ovocie
web: www.cerstveovocie.sk
facebook: https://www.facebook.com/pages/%C4%8CO-%C4%8Cerstv%C3%A9-Ovocie/130040313718362

Urban Market
web: http://www.cerstveovocie.sk/urban-market
facebook: https://www.facebook.com/pages/Urban-Market/137482229676120 

Hudba Mesta
web: http://hudbamesta.sk/
facebook: https://www.facebook.com/hudbamesta


DAAD
web: http://www.daad.sk/o_daad.htm
facebook: https://www.facebook.com/DAAD.sk 

DAAD - Dni architektúry a dizajnu 2013 alebo Bratislava a Košice v znamení dobrej architektúry a dizajnu

Exkluzívna ochutnávka architektúry a dizajnu je opäť tu! 

V dňoch 22. - 27. mája 2013 v Košiciach a 28.mája – 02. júna 2012 v Bratislave uskutoční už štvrtý ročník festivalu DAAD - Dni architektúry a dizajnu.

Tím organizátorov /architekti Tatiana Kollarová a Štefan Polakovič/ pripravili program tohto ročníka festivalu, počas ktorého prebehne množstvo dobrých podujatí súvisiacich s architektúrou a dizajnom. 

DAAD 2013 sa koná pod záštitou primátora mesta Bratislavy Milana Ftáčnika , starostky Starého Mesta Bratislava Táni Rosovej, primátora mesta Košíc Richarda Rašiho a ministra kultúry SR Mareka Maďariča v spolupráci so Zväzom stavebných podnikateľov Slovenska /ZSPS/, Slovenskou komorou architektov /SKA/, Spolkom architektov Slovenska /SAS/, Slovenským centrom dizajnu /SCD/, a školami VŠVU, FA STU, TUFU.

Hlavným podujatím DAAD bude prehliadka architektonickej tvorby a dizajnu, architektov a architektonických ateliérov, prezentácia developerských projektov v Bratislave. Prezentácia jednotlivých odvetví sa stane súčasťou mesta Bratislavy a celé mesto tak začne žiť architektúrou a dizajnom.

Primaciálny palác, ktorý patrí k najkrajším klasicistickým stavbám Bratislavy, jeho reprezentačné a galerijné priestory budú hostiteľom špeciálnej expozície venované téme dizajnu, architektúry a jedinečnosti v dnešnom svete. Vo výnimočných sálach nájdete prezentácie projektov dizajnérskych štúdii a firiem z oblasti životného štýlu, ktoré do nášho života prinášajú pocit jedinečnosti a vzácnosti. Dizajnsuperštúdio je výberová medzinárodná prehliadka súčasného dizajnu nábytku, bytových doplnkov, úžitkového umenia, svietidiel, módy a šperku. 

V Bratislave budú predstavené inšpiratívne architektonické a dizajnérske zoskupenia z Londýna, Lisabonu Gentu a Atén, laureáti mnohých ocenení na západnej scéne. 
Najnovšie trendy v oblasti architektúry a dizajnu predstavia v hlavnom programe DAAD 2013 títo hostia: 

Košice

22. mája 2013
- VLADIMÍR SITTA - česko - austrálsky krajinný architekt
- IVAN REDI / ORTLOS / (www.ivanredi.com) - rakúsky architekt, dizajnér, umelec

Bratislava

28. mája 2013
- JYLLE NAVARRO / BIB&BRACE / (www.jyllenavarro.co.uk) a DOVILIA VISOCKAITE (www.dovilevisockaite.com) - britskí fashion dizajnéri

29. mája 2013
portugalský architekt AIRES MARTEUS (www.airesmateus.com)

30. mája 2013
- DVVT (www.architectendvvt.com) - belgický architektonický team 

31. mája 2013
- POINT SUPREME (www.pointsupreme.com) - grécke architektonický 
v rámci podujatia CLUBOVKA (www.clubovka.sk)